Najskuteczniejsza metoda leczenia anemii

Najskuteczniejsza metoda leczenia niedokrwistości (anemii) z niedoboru żelaza u pacjentów powyżej 14 roku życia przy użyciu dożylnego wlewu. Głównym składnikiem leku jest żelazo w postaci kompleksu z węglowodanem.

Żelazo jest podstawowym pierwiastkiem transportującym tlen do wszystkich narządów organizmu człowieka.

Niedobór żelaza powoduje uczucie zmęczenia oraz prowadzi do anemii.

Wlew jest stosowany w leczeniu pacjentów z niedoborem żelaza, gdy doustne preparaty żelaza nie są skuteczne lub nie można ich stosować oraz gdy szybkie podanie żelaza jest uzasadnione klinicznie np. przed operacją - w celu uniknięcia transfuzji krwi. Celem leczenia jest uzupełnienie zapasów żelaza w organizmie i zwalczanie niedokrwistości (zbyt małej liczby krwinek czerwonych) wywołanej niedoborem żelaza.

Szczególną korzyść z dożylnego wlewu preparatu żelaza odnoszą pacjenci z uszkodzeniem mięśnia sercowego oraz objawami niewydolności krążenia (z obniżoną frakcją wyrzutową EF) oraz pacjentki w II i III trymestrze ciąży.

Szybko łagodzi objawy niewydolności serca, poprawia wydolność fizyczną i jakość życia co przekłada się na rzadszą konieczność hospitalizacji.

Przed podaniem kroplówki lekarz zleci następujące badania krwi w celu określenia wymaganej dawki: morfologia, ferrytyna, poziom żelaza, TIBC.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, rozpoznana poważna nadwrażliwość na inne preparaty żelaza podawane pozajelitowo, niedokrwistość niezależna od niedoboru żelaza, objawy nadmiaru żelaza w organizmie, wiek poniżej 14 rż

Po każdorazowym podaniu leku pacjent powinien pozostawać pod obserwacją lekarza lub pielęgniarki przez co najmniej 30 minut.

Jeśli masz stwierdzony niedobór żelaza to zamiast zażywać bardzo duże ilości tabletek umów się na dobrze tolerowany, bezpieczny wlew dożylny żelaza w postaci kompleksu z węglowodanem.

Vivamed-bis
Tarnów, ul PCK 26
tel. 14 627 02 99

Czas pobytu w placówce: od 30 minut do godziny.

 

Powrót